Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Předpověď počasí do poloviny února: Čeká nás pravá zima?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Předpověď počasí do poloviny února: Čeká nás pravá zima?

Andrea Malá

16. ledna 2024 10:30

Ilustrační fotografie.

Česko nejprve v minulém týdnu sevřely kruté mrazy, pak se malinko oteplilo. Nynější ráz zimního počasí má vydržet do konce ledna, stojí ve výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Co bude pak? 

Podle meteorologů vydrží střídavý ráz počasí, kdy se teploty z vysoce nadprůměrných dostávají do podprůměrných hodnot, minimálně do konce ledna. Celkově bude období do začátku druhé únorové dekády teplotně normální. 

"První předpovědní týden od 15. do 21. ledna by měl být na hranici podprůměrných a průměrných hodnot. Potom bude následovat relativně teplý týden (do 28. ledna), kdy se očekává týdenní teplota nad průměrem. Poslední dva předpovědní týdny budou mít průměrné či lehce nadprůměrné teploty," uvedli meteorologové ve výhledu. 

Ustálit se má výrazně kolísavý srážkový průběh počasí z posledních několika týdnů. Sledované období tak bude srážkově normální.

"V prvních dvou týdnech do 28. ledna se očekávají srážkové úhrny na hranici průměrných a nadprůměrných hodnot. V dalších dvou týdnech bude srážek pozvolna ubývat a nejméně jich bude v týdnu od 5. do 11. února," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy