Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Předpověď počasí: Příští týden přinese přeháňky a teploty nad 10 stupňů

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Předpověď počasí: Příští týden přinese přeháňky a teploty nad 10 stupňů

Andrea Malá

10. března 2024 9:26

Ilustrační fotografie

Až na 13 stupňů vyšplhají nejvyšší teploty v nadcházejícím týdnu, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V příštích dnech je zároveň nutné počítat se srážkami, které mohou být i sněhové.  

Počasí v Česku bude ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu, která se má přesouvat ze západní přes střední Evropu k jihovýchodu. Po její zadní straně k nám pronikne chladnější vzduch od severozápadu. Od poloviny týdne se začne od západu do střední Evropy rozšiřovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu.

Předpověď na pondělí:

Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na východě a severovýchodě srážky na většině území. Během dne v Čechách od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v jihozápadní polovině Čech místy kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě zpočátku místy čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Během dne bude vítr slábnout a měnit se na západní až severozápadní.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno. V Čechách zpočátku místy i polojasno a ráno ojediněle mlhy. Místy přeháňky, na horách četnější. Na severovýchodě občas déšť. V polohách nad 1000 m postupně srážky i sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na západě a jihozápadě místy až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jižní Moravě až 13 °C. Slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Zataženo až oblačno, místy přeháňky, na horách četnější. V polohách nad 1000 m srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s bude během dne slábnout.

Předpověď na čtvrtek:

Většinou oblačno, na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky. V polohách nad 700 m srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C. Slabý severozápadní až severní vítr 1 až 4 m/s.

Nejnovější zprávy