Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Předpověď počasí pro druhou půlku května! Jak bude v Česku?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Předpověď počasí pro druhou půlku května! Jak bude v Česku?

Andrea Malá

16. května 2024 12:48

Ilustrační foto

Až na 25 stupňů vyšplhají teploty v příštích čtrnácti dnech, vyplývá z informací uvedených Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Chladněji by mohlo být při trvalejším dešti, upozornili meteorologové. 

Ústav v pondělí pravidelně vydává dlouhodobý výhled na čtyři týdny, přičemž v posledním vydání naznačil, že příští týden přinese nadprůměrné teploty pro tuto roční dobu.

"Z hlediska srovnání s dlouhodobým průměrem by měla být nejvyšší odchylka dosažena druhý týden (od 20. – 26.5), kdy by se měla průměrná teplota pohybovat kolem 17 °C, obdobný průměr teplot pak očekáváme v posledním, tedy již červnovém týdnu," uvedli meteorologové.

Doplnili také, že příští týden má být nejsušší ze čtyř sledovaných týdnů. "V následujících týdnech se celkové srážky s velkou pravděpodobností udrží opět mezi 10 až 20 mm," dodali. 

I ve zbytku probíhajícího týdne by nejvyšší teploty měly stoupat nad dvacítku. Z výhledu na příští týden vyplývá, že po víkendu bude nejprve polojasno, ale později má na většině území začít pršet. Denní teploty pak mohou při trvalejším dešti dosáhnout jen na 16 stupňů. 

Nejnovější zprávy