Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Slovensko na nohou. Medvěd tam napadl dalšího člověka

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Slovensko na nohou. Medvěd tam napadl dalšího člověka

Lenka Kučerová

22. dubna 2024 18:44

Medvěd hnědý

Na Slovensku došlo během víkendu k dalšímu útoku medvěda na člověka. Čtyřiatřicetiletý muž musel být ošetřen v žilinské nemocnici, posléze byl propuštěn do domácího léčení. Jde o jedenáctý útok během posledních několika týdnů. 

Muže napadla medvědice v neděli na turistické cestě v chráněné krajinné oblasti Kysuce, konkrétně ho kousla do obou dolních končetin. Pacient si poranil záda a musel být ošetřen v žilinské nemocnici, odkud byl propuštěn do domácího léčení. 

Starostka obce Povina kontaktovala zásahový tým pro medvěda hnědého, který následně provedl prohlídku místa incidentu. To se nachází přímo na turistické cestě po hřebeni v blízkosti přírodní rezervace Ľadonhora.

"V současnosti je na hřebeni sněhová pokrývka, ve které byly zaznamenány kromě pobytových znaků medvědice i stopy minimálně jednoho mláděte. Vodící medvědice představu pro člověka při blízkém a náhodném setkání na krátkou vzdálenost z důvodu ochrany mláďat vysokou míru rizika útoku," uvedli ochranáři podle TASR. 

Za uplynulý měsíc jde na Slovensku už o jedenáctý útok medvěda na člověka. Incidenty si vyžádaly jedenáct zraněných osob. Ochranáři vyzvali turisty, aby na územích, kde se šelmy vyskytují, byli opatrní. 

Nejnovější zprávy