Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Větrné, ale teplé počasí. Meteorologové vydali dvě VAROVÁNÍ

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Větrné, ale teplé počasí. Meteorologové vydali dvě VAROVÁNÍ

Andrea Malá

29. dubna 2024 12:15

Ilustrační fotografie.

Nebezpečí požárů se z pomezí Vysočiny a jižní Moravy rozšíří od úterý i na další území v Česku, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí. Meteorologové varovali také před silným větrem na Českomoravské Vrchovině a na Frýdlantsku. 

Meteorologové připomněli, že nebezpečí vzniku požárů se momentálně týká jihozápadní Moravy. V dalších dnech se rozšíří do dalších oblastí, přičemž pokles rizika se očekává až v závěru pracovního týdne kvůli očekávaným srážkám.

"Oblast s vysokým rizikem vzniku požárů se bude vzhledem k přetrvávajícím vysokým teplotám a zesilujícímu větru v dalších dnech rozšiřovat na většině území ČR s výjimkou Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a krajního jihozápadu a západu Čech. Riziko vzniku požárů poklesne v důsledku místních přeháněk pravděpodobně v pátek 3.5.," uvedl ústav na sociální síti X.

Meteorologové varovali, že v dalších dnech také místy zesílí vítr. "V úterý 30.4. a ve středu 1.5. očekáváme zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Frýdlantském výběžku nárazy větru až 20 m/s (70 km/h)," napsali s tím, že výstrahy budou dále upřesňovány. 

Nejnovější zprávy