Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Víkendové počasí: Do Česka bude proudit chladnější vzduch. Jak se to projeví?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Víkendové počasí: Do Česka bude proudit chladnější vzduch. Jak se to projeví?

Andrea Malá

10. listopadu 2023 10:08

Podzimní počasí

Druhý listopadový víkend je před námi a přinese obvyklé listopadové počasí. Do Česka má proudit chladnější vzduch, teploty tak nepřekročí 10 stupňů. V sobotu navíc bude pršet. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Dnes se během svého postupu přes střední Evropu směrem na východ začne vlnit studená fronta. Zítra bude do Česka proudit kolem tlakové níže postupující ze Severního moře k jihovýchodu chladnější oceánský vzduch. V neděli se k nám pak přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. 

Sobota přinese nejvyšší denní teploty od 4 do 9 stupňů. Bude oblačno až zataženo, ráno a také večer může být místy polojasno. Během dne hrozí od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. V polohách nad 1000 metrů mohou být srážky sněhové. 

Neděle bude ještě o malinko chladnější, maxima dosáhnou 8 stupňů. Bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Zejména na severovýchodě se místy vyskytne občasný déšť nebo přeháňky, srážky mohou být ve vyšších polohách smíšené nebo sněhové a během dne budou ustávat. 

Nejnovější zprávy