Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Víkendové počasí: Předpověď slibuje EXTRÉMNÍ SRÁŽKY v části Česka!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Víkendové počasí: Předpověď slibuje EXTRÉMNÍ SRÁŽKY v části Česka!

Andrea Malá

29. května 2024 10:01

Ilustrační fotografie.

Už v úterý meteorologové varovali před potenciálně nebezpečnou situací na západě Čech. Lidé se tam o víkendu mohou dočkat vydatných srážek. Hydrometeorologický ústav zdůraznil, že předpověď je zatím zatížena velkou nejistotou.

"V sobotu by Německo a možná i západní části Čech mohla ovlivnit víceméně stacionární tlaková níže, která by do této oblasti mohla přinést velké množství trvalých srážek. Kde přesně se bude tlaková níže nacházet, jak bude např. hluboká, to není v tuto chvíli jasné, nicméně odhad ansámblových běhů naznačuje, že by mohla přinést velké množství srážek," uvedli meteorologové na facebooku.

Extreme Forecast Index (EFI) modelu ECMWF předpovídá nejvýraznější srážky během soboty v Německu a na západě, respektive severozápadě Čech. "Kolik a kde naprší v tuto chvíli není jasné, ale jako první náznak možné extrémity počasí v této oblasti je Extreme Forecast Index dobrý," zmínili odborníci.

"Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v dalších dnech. S ohledem na vysoké nasycení na západě Čech by mohla tato situace potenciálně způsobit problémy," dodali varování na závěr.

Nejnovější zprávy