Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Výhled počasí až do března: Ochladí se, míní meteorologové. Bude ještě sněžit?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Výhled počasí až do března: Ochladí se, míní meteorologové. Bude ještě sněžit?

Andrea Malá

14. února 2024 9:50

Počasí, ilustrační fotografie.

Na trvalejší návrat zimního počasí do Česka už to nevypadá. Meteorologové sice počítají s ochlazením, které však bude jen nepatrné. V nížinách již teploty pod bod mrazu moc klesat nebudou. Maxima pak mohou překročit i 10 stupňů. 

Podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) má být období do 10. března teplotně slabě nadprůměrné a srážkově průměrné. 

Oproti tomuto týdnu se má v těch následujících ochladit, ale teploty přesto budou průměrné či nadprůměrné. "Minima se budou držet v nížinách většinou lehce nad bodem mrazu, mrznout bude občasně většinou od středních poloh, hlouběji pod 0 °C klesnou pouze při přechodně zmenšené oblačnosti. V maximech se budou nejčastěji pohybovat mezi 5 až 10 °C, přechodně a krátkodobě může být až kolem 12 °C," uvedli meteorologové.

Bohatší na srážky podle nich bude nadcházející víkend a první polovina příštího týdne. "Po většinu období srážkově průměrné až lehce nadprůměrné cyklonální počasí zůstane i po zbytek předpovědního období," konstatovali.

"V období budou převažovat dešťové srážky, nejpravděpodobnějším obdobím pro výskyt sněhových srážek v nižších polohách bude období poslední únorové dekády a počátku března, jinak by sněžení mělo být doménou horských a občasně i vyšších poloh," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy