Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

WhatsApp připravuje zásadní změnu! Co budou moci uživatelé ovlivnit?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

WhatsApp připravuje zásadní změnu! Co budou moci uživatelé ovlivnit?

Andrea Malá

12. ledna 2024 11:40

WhatsApp, ilustrační foto.

WhatsApp patří k nejpopulárnějším aplikacím sloužícím k internetové komunikaci. I letos si její tvůrci přichystali pro uživatele některé novinky. Každý z nich by měl mít výhledově možnost změnit výchozí barvu aplikace. 

S WhatsAppem je odnepaměti spojená zelená barva. Podle webu Economic Times se novinka poprvé objevila v betaverzi aplikace pro operační systém iOS, který užívají přístroje iPhone od značky Apple. 

Kromě již tradiční zelené barvy budou mít uživatelé výhledově na výběr další čtyři, konkrétně půjde o modrou, bílou, fialovou a korálovou. Lidem tak umožní personalizaci aplikace podle individuální preference.

Novinka přichází po nedávné sérii úprav uživatelského rozhraní, které se týkalo ikon či funkcí, například podpory více účtů. Aktualizace se týkaly přístrojů s operačními systémy iOS a Android. 

WhatsApp patří k nejpoužívanějším aplikacím sloužícím k internetové komunikaci. Podle nejnovějších odhadů jej v loňském roce používalo přes dva a půl miliardy uživatelů. Meziroční nárůst činil přibližně 15 procent. 

Nejnovější zprávy