Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Zeman se omlouvá Šarapatkovi. Podřídil se rozhodnutí soudů

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zeman se omlouvá Šarapatkovi. Podřídil se rozhodnutí soudů

Andrea Malá

17. dubna 2024 17:36

Miloš Zeman

Exprezident Miloš Zeman se po letech soudních tahanic konečně omluvil bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi. Podřídil se tak poslednímu rozhodnutí Nejvyššího soudu, u kterého před několika týdny neuspěl s dovoláním. 

Zeman v omluvě přiznal, že Šarapatka nebyl vyhozen pro neschopnost. Pracovní poměr byl rozvázán dohodou, kterou inicioval Šarapatka. "Tímto se za tento dehonestující výrok omlouvám," napsal exprezident na závěr a připojil podpis. 

Dlouholetý politik tak vyhověl rozhodnutí Nejvyššího soudu, který nedávno odmítl jeho dovolání a v podstatě mu nařídil se Šarapatkovi omluvit. 

Bývalý prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

Bývalý poradce u soudů už dříve docílil omluvy za výrok od státu, konkrétně ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novou žalobu mířící na prezidenta, které soudy pravomocně vyhověly.

Nejnovější zprávy