Zlatá obhajoba na MS: S kým se Češi utkají na příštím šampionátu?

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Andrea Malá

1. června 2024 14:10

Mistři světa slavili s fanoušky na Staroměstském náměstí. (27.5.2024)

Česko stále žije euforií z triumfu na domácím mistrovství světa v ledním hokeji, ale možná alespoň trenér Radim Rulík už přemýšlí nad dalším šampionátem. Národní tým už totiž zná své soupeře pro turnaj ve Švédsku a Dánsku v příštím roce.

Česká reprezentace zvítězila v nedělním finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf.

Přinejmenším ještě ve čtvrtek, tedy čtyři dny po finálovém triumfu, držel celý letošní tým pohromadě. Reprezentace totiž zavítala na Pražský hrad, kde čerstvé mistry světa přijal prezident Petr Pavel, aby jim znovu pogratuloval.

Češi přitom už znají, přes koho povede cesta k případné obhajobě triumfu v příštím roce. Šampioni si zahrají v dánském Herningu ve skupině B, kde je čeká Švýcarsko, Německo, USA, Dánsko, Norsko, Kazachstán a Maďarsko.