Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Alain Delon stále žije, ale děti už rozebírají jeho dědictví!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Alain Delon stále žije, ale děti už rozebírají jeho dědictví!

Lenka Kučerová

13. ledna 2024 15:25

Alain Delon

Zhoršující se zdravotní stav francouzského herce Alaina Delona a související rodinné spory vedly k rozhodnutí, že jeho zdraví bude posouzeno lékařem, který byl určen prokuraturou. Tuto informaci zveřejnila agentura AFP, která uvádí, že situace vyústila v soudní ochranu, kterou si slábnoucí herec nárokuje společně se svým synem Anthonym.

Osmaosmdesátiletá filmová legenda prodělala před čtyřmi lety kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku, od té doby však její zdravotní stav neustále slábne. Poslední dny jsou plné vyjádření ze strany jejích blízkých, která naznačují, že je téměř neschopná mluvit a velmi unavená.

Delonovi tři potomci se současně soudí o to, kdo bude pečovat o otce. Synové Anthony (59) a Alain-Fabien (29) obviňují svou 30letou sestru Anouchku z toho, že chce převézt otce do Švýcarska, aby mohla po jeho smrti platit nižší dědickou daň. Anouchka naopak tvrdí, že má v úmyslu poskytnout otci kvalitní lékařskou péči v alpské zemi.

Anthony společně s otcem podali žádost na soud o ochranu hercova zdraví v souvislosti s tímto sporem. Francouzská prokuratura dnes oznámila, že vybrala "autorizovaného lékaře" k posouzení stavu Alaina Delona. Další detaily nebyly zveřejněny a soud má rozhodnout o dalším postupu po provedeném lékařském vyšetření.

Alain Delon, známý především z rolí ve filmech Gepard, Dva muži ve městě a Borsalino, působil ve filmovém průmyslu 60 let a v roce 2019 obdržel na festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Dědické spory kolem jeho majetku nejsou novinkou. Již loni se Delonovy děti obrátily na soud kvůli jeho partnerce Hiromi Rollinové, obviňujíce ji, že ho omezuje a brání jim v kontaktu s otcem. Rollinová to odmítla a tvrdila, že s Delonem má dlouholetý partnerský vztah, a že se děti snaží ji zbavit ve snaze získat otcovo dědictví pouze pro sebe.
 
 
 
 

Nejnovější zprávy