Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Alain Delon v zajetí rodinných sporů: Soud rozhodl! Co bude se slavným hercem?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Alain Delon v zajetí rodinných sporů: Soud rozhodl! Co bude se slavným hercem?

Andrea Malá

30. ledna 2024 10:25

Alain Delon (autor: Georges Biard)

Soud ve Francii určil zákonného zástupce, který má za úkol pomáhat legendárnímu Alainu Delonovi s rozhodováním o zdravotní péči. V pondělí o tom informovala francouzská média. Slavný herec požádal o soudní ochranu společně se synem kvůli rodinnému sporu o to, kdo o něj bude pečovat. 

O nejnovějším vývoji případu informovala televize BFMTV. Soud vyhověl žádosti o soudní ochranu, která neumožní dané osobě činit bez zmocněnce velká rozhodnutí. U Delona půjde o pomoc s výběrem léků či typem zdravotní péče. 

Nejnovější verdikt uvítal právník dcery Anouchky, která by otce ráda převezla do Švýcarska, kde by mu byla poskytována kvalitní lékařské péče. Podle synů Anthonyho a Alaina-Fabiena jí však jde především o to, aby po případné smrti otce zaplatila nižší dědickou daň. 

Legendární Delon prodělal před čtyřmi lety kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku. Zdravotní stav ikony se od té doby jen zhoršuje. Podle posledních zpráv francouzských médií, která se odkazují na jeho blízké, má velké potíže s mluvením a je velice unaven. Loni se dokonce objevila informace, že měl lékaři říct, že chce zemřít. 

Delon má za sebou desítky let v kinematografii. Nejvíce ho proslavily filmy Gepard, Dva muži ve městě či Borsalino. Před pěti lety dostal na filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Nejnovější zprávy