Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

Angelina Jolie udeřila: Z Gazy se stává masový hrob! A opřela se do světových lídrů

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Angelina Jolie udeřila: Z Gazy se stává masový hrob! A opřela se do světových lídrů

Andrea Malá

2. listopadu 2023 11:11

Angelina Jolie

Pokušení vyjádřit se k probíhajícímu konfliktu mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás neodolala ani řada slavných osobností. Nově mezi nimi vyčnívá i hollywoodská herečka Angelina Jolie, která požaduje kvůli situaci v Pásmu Gazy humanitární příměří. 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dal přitom v pondělí jasně najevo, že příměří je v tuto chvíli vyloučeno. "Bible říká, že je čas k míru a je čas k válce. Toto je čas na válku, na válku za naši společnou budoucnost," uvedl na tiskové konferenci.

Jolie však ve středu na instagramu obvinila Izrael z toho, že úmyslně bombarduje obyvatelstvo uvězněné v palestinské enklávě, které nemá kam utéct. "Gaza je vězením pod širým nebem po téměř dvě dekády a rychle se stává masovým hrobem," uvedla hollywoodská hvězda, která tvrdí, že jsou "vražděny" celé rodiny a čtyřicet procent obětí připadá na nevinné děti. 

"Svět to sleduje a za aktivní pomoci mnoha vlád jsou miliony palestinských civilistů - dětí, žen, rodin - kolektivně trestány a dehumanizovány, zatímco je jim odepíráno jídlo, léky a humanitární pomoc, což odporuje mezinárodnímu právu," prohlásila herečka.

Jolie na závěr konstatovala, že světové lídři jsou spoluzodpovědní za domnělé válečné zločiny, protože odmítají požadovat humanitární příměří a brání Radě bezpečnosti OSN v jeho nařízení oběma stranám konfliktu. 

Nejnovější zprávy