Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Anna Slováčková o psychologické pomoci: Budu si za tím stát zuby nehty!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Anna Slováčková o psychologické pomoci: Budu si za tím stát zuby nehty!

Andrea Malá

18. června 2024 8:47

Anna Slováčková Video

Anna Slováčková od podzimu opět bojuje s rakovinou, přičemž je velice sdílná na sociálních sítích. S příznivci tam vede zajímavé debaty a nedělá jí problém mluvit ani o tom, co by mnozí považovali za citlivá témata. 

Slováčková se nedávno ptala fanoušků, zdali by je něco zajímalo k léčbě vážné nemoci, se kterou se potýká už podruhé. Opakovaly se přitom dotazy na to, jestli využívá psychologickou pomoc. 

Dcera slavných rodičů se přiznala, že zastává názor, že by k psychologovi měli chodit úplně všichni. "Bez ohledu na to, jestli mají nějakou vážnou nemoc, nebo řeší zničehonic nějaké jiné starosti. Prostě duševní hygiena je šíleně důležitá a za tím si budu stát zuby nehty," napsala na instagramu. 

Podle herečky a zpěvačky se přitom často stává, že to člověk po pár sezeních vzdá. "Důvodů je více, ale nejčastěji si všímám argumentů jako: nepomohlo mi to/s terapeutem jsme si nerozuměli/je to moc drahý… no… myslím si, že člověk nemůže po pár sezení vznést rozsudek typu 'nepomáhá mi to'," konstatovala.

"Vemte si, jak dlouho třeba nějaký problém v sobě řešíte. Ani psychologové nemají kouzelný proutek, aby vás zbavili trápení během prvních pár hodin. Je to prostě běh na dlouhou trať a záleží taky na vás, jak moc na sobě chcete pracovat," pokračovala.

Slováčková podotkla, že narazila i na pár terapeutů, se kterými to pro ni nebylo ono. "A víte co? Nic vás u nich přeci nedrží. Můžete zkusit někoho jiného a s tím už si třeba sednete víc," dodala.

Nejnovější zprávy