Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Anna Slováčková promluvila o rakovině. Rodina jí je oporou

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Anna Slováčková promluvila o rakovině. Rodina jí je oporou

Nikola Horáková

5. listopadu 2023 15:25

Anna Slováčková Video

Zpěvačka a herečka Anna Slováčková (28) momentálně bojuje podruhé s rakovinou, teď jde o rakovinu plic. Nedávno se sama rozpovídala o léčbě, své rodině a o tom, jak to celé zvládá psychicky i fyzicky. 

Anička Slováčková momentálně zahájila léčbu chemoterapií, a jak jsme již před pár dny informovali, změnila také svoji vizáž. Vlasy si ostříhala na ježka a do společnosti nosí turban. 

V nedávném rozhovoru v pořadu Showtime na CNN Prima News se herečka a zpěvačka rozpovídala o tom, jak to celé zvládá a co jí dělá největší radost. 

Léčba je v začátku. „Je to trochu náročné, než si tělo zvykne. Zatím zkoumám, co můžu a nemůžu. Chemoterapie mění i to, na co mám chuť. Tělo jde spíš po antioxidačních a méně kořeněných jídlech. Mám i chutě, jako bych byla těhotná. Například pořád potřebuji pít lák z okurek,“ sdělila Slováčková, která také prozradila, že velikou oporou jí je rodina a práce. 

Lékaři jí zatím nezakázali moc věcí, jen se nesmí moc zdržovat ve společnosti. Proto si na křest nového kalendáře vzala respirátor. „Myslím si, že andělé nás doprovází každý den. Ale někdy mám pocit, že si ze mě už dělají trošku pr*el,“ sdělila s humorem na jedné akci.

„To, co tělo dovede, můžu dělat dál. Ale zatím to nedovedlo. Měsíc jsem se vlastně nehýbala, což mě velmi psychicky trýzní. Ale teď se mi začalo konečně trochu lépe dýchat, takže třeba příští týden bych se do toho mohla opřít," prozradila. 

Jak jsme zmínili v úvodu, dcera Felixe Slováčka (80) a Dagmar Patrasové (67) změnila rapidně svůj vzhled. „Ony by to ty vlasy ještě nějaký týden zvládly, ale v momentě, kdy jsou kořínky tak slabé, že zůstávají v rukou, tak se na ně nechci koukat. Shodila jsem to do takového mini ježečka. Ještě s ním ale nejsem tak ztotožněná, takže zatím nechodím do společnosti bez pokrývky hlavy,“ vysvětlila. 

Nejnovější zprávy