Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Barbara Haščáková (†43): MADUAR chystá na její počest velké změny! Došlo na Prahu i Pergnerovou!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Barbara Haščáková (†43): MADUAR chystá na její počest velké změny! Došlo na Prahu i Pergnerovou!

Lenka Kučerová

16. prosince 2023 13:23

Barbara Haščáková

Smrt hvězdy 90. let Barbary Haščákové, o níž informoval server EXTRASIMO.cz, vyvolala smutek mezi evropskými fanoušky, především u těch českých a slovenských. Zasáhla ale i členy její bývalé skupiny MADUAR. A ti se rozhodli pro krásné gesto!

MADUAR se na její počest rozhodli změnit celé turné, včetně závěrečného megakoncertu v bratislavské NTC aréně, na speciální vzpomínku! Tu chtějí nynější členové kapely věnovat své bývalé zpěvačce.

"Prostřednictvím Laterny Magiky – technologie umožňující spojit živý koncertní projev s filmovou produkcí na velkoplošných LED obrazovkách jsme plánovali přinést všechny naše bývalé členy a spolupracovníky na jedno pódium a odehrát naše hity v původních sestavách is originálními hlasy, včetně Barbary, která si takto měla s námi "zazpívat" hity z našeho prvního alba - I Feel Good, Do It a Anděl," řekl pro server Pluska zakládající člen Ladislav Matyinko.

“Momentky z let 94 - 95, kdy jsme uspěli v Česku a na Slovensku, jsou mimořádně emotivní. První vyprodané koncerty, první vítězství v hitparádách, první autogramiády, včetně té pražské s Terezkou Pergnerovou, na kterou přišlo více než 5 tisíc lidí a museli pro nás odklánět dopravu v centru Prahy – z toho všeho jsme měli úplně husí kůži, když jsme to ve střižně připravovali pro již zmiňovanou videoprojekci. Nebo slyšet Barbařin 14letý hlas, jak zpívá Anděla s naší doprovodnou kapelou, to jsou prostě mimořádně silné momenty, které nyní - poté, co nás opustila, nabraly úplně jiný rozměr," dodal.

Podotkl, že tato část koncertu bude s ohledem na situaci srdcervoucí a dojemná. "Nejsem si jistý, jestli to budeme umět zvládnout, protože v těchto chvílích se nám určitě budou tlačit slzy do očí, a zřejmě nejen nám. Bude to však naše pocta jednomu z největších pěveckých talentů současnosti a svým způsobem bude nejen důstojná, ale i nádherná, protože nám bude připomínat Barbaru takovou, jak jsme ji poznali," podotkl. 

Skupina se rozhodla z části koncertních příjmů vytvořit fond a osadit z něj například pamětní tabuli Barbary. Rovněž chce finančně přispět a organizačně pomoci s realizací prvního ročníku talentové soutěže, která by pokračovala i v následujících letech, a podpořit tak nejen mladé pěvecké talenty, ale zachovat tím Barbařinu památku pro další pěvecké generace.

Nejnovější zprávy