Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Bruce Willis na tom není dobře. Ztrácí povědomí o tom, co se děje, rodina neví, jestli vůbec vnímá!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Bruce Willis na tom není dobře. Ztrácí povědomí o tom, co se děje, rodina neví, jestli vůbec vnímá!

Lenka Kučerová

19. listopadu 2023 20:55

Bruce Willis Video

Bruce Willis patřil mezi největší hollywoodské hvězdy a jeho jméno zná téměř každý. Poznává ale on vůbec ještě jména své rodiny? To je otázkou, kterou si stále více kladou jeho fanoušci. Jeho rodina o nemoci, kterou slavný herec trpí, nemlčí, a v poslední době sdílela s veřejností několik informací.

Počátkem roku 2022 vyšlo najevo, že herci byla diagnostikována afázie, onemocnění mozku, které ovlivňuje komunikaci. O méně než rok později přišla další rána. Willisovi byla oficiálně diagnostikována frontotemporální demence (FTD).

Bruceova rodina - jeho manželka Emma Heming Willis a jejich dvě děti Mabel a Evelyn i jeho bývalá manželka, herečka Demi Moore a jejich děti, Rumer, Scout a Tallulah – ale informace o jeho zdravotním stavu před světem neskrývají. 

Měsíce po oznámení diagnózy vystoupila Tallulah v The Drew Barrymore Show, kde potvrdila, že Bruce si zachovává aspekty toho, kým je. "Je stejný, což je, myslím, v tomto ohledu to nejlepší, co si můžete přát. Cítím lásku, když jsem s ním, je to můj táta a on mě miluje," řekla Tallulah.

V rozhovoru pro Vogue v květnu uvedla, že Willisova nemoc naštěstí zatím příliš neovlivnila jeho pohyblivost. FTD primárně ovlivňuje řeč a schopnost zpracovávat jazyk, na rozdíl od Alzheimerovy choroby, která má větší vliv na ztrátu paměti v jejích raných stádiích. Dodala, že existuje šance, že ji a jejich rodinu vždy pozná.

Jenže od té doby se věci změnily. Willisova manželka Emma nedávno vystoupila v pořadu Today a přiznala, že "demence je těžká" nemoc. "Pro diagnostikovanou osobu je to těžké, je to také těžké pro rodinu, a je jedno, jestli jde o Bruce, mě nebo naše dívky. Když říkají, že je to rodinná nemoc, tak to opravdu je," svěřila se.

To, že zná Bruceovu diagnózu, označila za "požehnání i prokletí." "Nečiní to věci o nic méně bolestné, ale už jen to, že to přijímáme... to trochu usnadňuje," řekla. Pak ale naznačila, že s hercův stav se horší. Uvedla totiž, že sama neví, zda si Willis svou diagnózu vůbec uvědomuje a zda vnímá, co se děje.

"V našich životech se děje tolik krásných věcí. Je pro mě opravdu důležité vzhlédnout od smutku, abych viděla, co se kolem nás děje. Bruce by opravdu chtěl, abychom se radovali z toho, co máme," uvedla záhadně.

O hercově stavu se na Instagramu rozpovídala i Emma. Ve videu vysvětlila, že to bylo těžké – ale hledá pozitivitu, kde může. "Musím každý den vynaložit úsilí, abych žila co nejlepší život. Bruce by nechtěl, abych žila jinak," uvedla.

Video zakončila prohlášením, že její rodina potřebuje, aby zůstala silná. "Musím udělat to nejlepší, co je v mých silách, kvůli sobě a své rodině. Protože když se nepostaráme o sebe, nemůžeme se starat o nikoho, koho milujeme," podotkla.

FTD je vzácný typ demence ovlivňující části mozku, včetně čelního a spánkového laloku. Tento stav způsobuje změny v osobnosti, chování, jazyku a pohybu postižené osoby.

Na rozdíl od některých jiných forem demence neexistuje pro FTD lék, ale některé terapie a paměťové aktivity mohou pomoci řídit některé příznaky. Průměrná doba dožití po nástupu příznaků se pohybuje mezi osmi až deseti lety.

Bruce Willis se proslavil díky rolím v populárních filmech, jako je "Die Hard", "Pulp Fiction" a "Šestý smysl". Během své kariéry hrál ve více než 100 filmech a jeho celkové tržby přesáhly 5 miliard dolarů.

Nejnovější zprávy