Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Červencové dilema nemocné princezny: Ukáže se Kate na veřejnosti?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Červencové dilema nemocné princezny: Ukáže se Kate na veřejnosti?

Andrea Malá

3. července 2024 21:32

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

V boji s rakovinou se střídají lepší a horší dny, což na vlastní kůži poznává i britská princezna Kate. Poddaní jeho veličenstva ji mají velmi rádi, o to více je mrzí, že se kvůli nemoci neukazuje moc často mezi lidmi. Dočkají se v červenci nějakého veřejného vystoupení manželky následníka trůnu? 

Kate koncem března po mnoha spekulacích vystoupila a potvrdila, že jí byla diagnostikována rakovina, se kterou se statečně pere. V červnu už se dokonce objevila na veřejnosti na Trooping The Colour, což je vojenská přehlídka u příležitosti narozenin panovníka. Nyní se spekuluje o tom, zdali se opět ukáže, a to během druhého červencového víkendu. 

V Londýně totiž v pondělí začal tenisový Wimbledon, přičemž princezna z Walesu je od roku 2016 patronkou hostitelského All England Clubu. Na grandslamovém turnaji tak většinou rozdává trofeje vítězům. 

Podle magazínu Harper's Bazaar však nebude o její účasti jasno do poslední chvíle. "Potvrdila svou účast na slavnosti (Trooping The Colour) jen s denním předstihem, což znamená, že pokud se rozhodne jít na Wimledon, nejspíš dostaneme podobné last-minute oznámení," uvedl magazín na webu. 

"Věříme, že princezna z Walesu bude schopná předat trofeje jako patronka klubu, ale její zdraví a zotavování je prioritou," uvedla šéfka All England Clubu Debbie Jevansová v uplynulých dnech pro Daily Telegraph. Klub je podle ní s budoucí královnou v kontaktu a poskytuje jí co možná největší flexibilitu. 

Wimbledon musí být každopádně připravený i na absenci princezny. "Nevím, kdo by případně předával trofeje. Budeme to řešit, až se to bude blížit. Pak se zamyslíme nad tím, co by bylo správné udělat," dodala Jevansová. 

Nejnovější zprávy