Catherine, princezna z Walesu (Kate Middleton)

Vévodkyně Kate Middleton, celým jménem Catherine Elizabeth Middleton, je britská členka královské rodiny. Narodila se 9. ledna 1982 v Readingu ve Spojeném království. Kate Middleton se stala známou díky svému vztahu s princem Williamem, který je starším synem prince Charlese a následníkem britského trůnu.

Kate Middleton pochází z rodiny střední třídy. Studovala na prestižní škole Marlborough College a poté na University of St Andrews ve Skotsku, kde se seznámila s princem Williamem. Jejich vztah se stále více stával předmětem pozornosti médií, a když se oba setkali na univerzitě, začala se šuškat o jejich romantickém vztahu. Kate se stala velmi populární a získala přezdívku "Kate-mania."

Princezna Kate se stala členkou britské královské rodiny dne 29. dubna 2011, když se provdala za prince Williama v královské svatbě, která se konala ve Westminsterském opatství v Londýně. Po svatbě získala titul vévodkyně z Cambridge. Svatba byla mediálním událostí a sledovalo ji mnoho lidí po celém světě.

Vévodkyně Kate Middleton se stala známou svým stylovým oblečením, elegantním vzhledem i milou povahou. Její účast na různých královských akcích a veřejných povinnostech ji proměnila v jednu z nejviditelnějších členek královské rodiny. Kromě toho se věnuje dobročinné činnosti a podporuje řadu charitativních organizací, včetně těch zaměřených na dětské zdraví, duševní zdraví a vzdělávání.

Vévodkyně Kate a princ William mají tři děti: prince George, princeznu Charlotte a prince Louise. Jejich rodina zaujímá význačné místo v britské monarchii, a Kate Middleton si získala popularitu a uznání pro svou roli v královské rodině. Její stylový a uvolněný přístup k veřejné činnosti ji činí oblíbenou osobností nejen v Británii, ale i po celém světě.

Související články