Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Český lev rezonuje na Slovensku! Televizní rada řešila proslov režiséra

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Český lev rezonuje na Slovensku! Televizní rada řešila proslov režiséra

Andrea Malá

14. března 2024 15:09

Český lev

Jedna z řečí pronesených na víkendovém slavnostním předávání filmových cen Český lev rozproudila na Slovensku zajímavou debatu. Proč se slovy oceněného režiséra Petera Bebjaka zabývala Rada RTVS? 

Příspěvek ze Lvů se objevil v nedělním večerním zpravodajství RTVS, přičemž problematicky je vnímáno to, že z Bebjakových slov vybrali autoři jen část, ve které filmař řekl, že "většina Slováků je ta, která bojuje za spravedlnost a demokratické principy".

Předseda rady Igor Gallo podle TASR podotkl, že režiséra nekritizuje za jeho občanský názor. V televizi ale podle něj došlo k neférovému zneužití veřejnoprávní prostoru. Podle jiného člena orgánu Jozefa Chudíka šlo o vědomou politickou manipulaci ve zpravodajství, která prý navíc není ojedinělá. 

Televize reagovala prostřednictvím ředitele Ľuboše Machaje, který nechce z tohoto konkrétního případu vyvozovat systémový problém. "Nemůžeme to hodnotit jako všeobecný ráz zpravodajství," konstatoval s tím, že kritika je přesto relevantní. 

Vedoucí postava zpravodajství Mária Hlucháňová odmítla, že by bylo zpravodajství politicky manipulované. K příspěvku řekla, že autorka zřejmě považovala Bebjakova slova za důležitou zpravodajskou informaci. 

Nejnovější zprávy