Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Podpora Palestiny na Českých lvech? Manžel slovenské herečky má co vysvětlovat!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Podpora Palestiny na Českých lvech? Manžel slovenské herečky má co vysvětlovat!

Andrea Malá

13. března 2024 10:07

Táňa Pauhofová Video

Co se stalo na Českých lvech, zůstane na Českých lvech? Ne tak docela! Nejen u nás, ale i na Slovensku se řeší gesto Jonatána Pastirčáka, manžela herečky Táni Pauhofové. Hudebník si totiž k saku připnul palestinskou vlajku. 

Kromě té měl na klopě i modrožlutou holubici na podporu Ukrajiny, která už přes dva roky čelí ruské agresi. Tuzemská média se ale mnohem více zajímala o to, jak je to s Pastirčákovou podporou Palestinců. Manžel populární herečky tak musel reagovat na sociální síti. 

Pastirčák spustil, že se chce vyjádřit k titulkům, podle nichž podporuje teroristy. "Je to čiré nepochopení mého symbolického gesta. Nepodporuji teroristy. Palestinská vlajka není vlajka hnutí Hamás," uvedl podle Nového Času

Muzikant podotkl, že chtěl podpořit palestinské civilisty, o kterých se podle něj v médiích mluví jen málo. "Považuji za cynické, s jakou lehkostí přehlížíme obrovské množství civilních obětí, mezi kterými je vysoký podíl žen a dětí, které rozhodně nemůžeme označovat za bojovníky Hamásu," poznamenal. 

Pastirčák zdůraznil, že odsuzuje jakékoliv násilí. "Avšak reakce Izraele na teroristický útok ze 7. října, ve své destrukci lidských životů a infrastruktury, přesáhla jakékoliv ospravedlnitelné meze. Stop krveprolití!" dodal. 

Nejnovější zprávy