Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Cimický nepřišel k soudu, kde zazněla důležitá výpověď. Promluvil jeho bývalý šéf

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Cimický nepřišel k soudu, kde zazněla důležitá výpověď. Promluvil jeho bývalý šéf

Andrea Malá

16. ledna 2024 11:51

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

Za nepřítomnosti obžalovaného dnes pokračuje soud s psychiatrem Janem Cimickým. Bývalý ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Zdeněk Bašný ve výpovědi potvrdil, že odchod lékaře ze služeb nemocnice souvisel s obtěžováním pacientek. Konkrétně se zmínil o dvou podnětech, jejichž autoři se dotazovali, zdali jsou praktiky Cimického v pořádku. 

"My jsme se na základě dvou dotazů kvůli aktivitám, které mají s tímto souvislost, rozešli v pracovněprávním vztahu, pan doktor Cimický odešel z léčebny," vypověděl Bašný. Soud informoval o dvou podnětech, které na obžalovaného lékaře přišly. 

"Ani jedna ze stran to nechtěla řešit oficiálně, šlo o dotazy, zda to je či není v pořádku," popsal bývalý šéf bohnické léčebny a konstatoval, že popisované aktivity byly v rozporu s lékařskými postupy. Podněty podle něj popisovaly "nějaké osahávání". 

Bašný dnes uvedl, že Cimický po prvním ze dvou dotazů při konfrontaci popřel, že by k něčemu takovému došlo. "Když se to stalo podruhé, tak jsem řekl, že to nepovažuji v této oblasti za vhodné a dohodli jsme se na skončení pracovního poměru," dodal někdejší ředitel nemocnice. 

Obžalovaný psychiatr se z úterního soudního jednání omluvil. Když před dvěma týdny hlavní líčení začalo, tak vinu popřel. Konkrétně uvedl, že jeho chování bylo vždy vedeno s cílem léčit pacienta. Cimický v procesu čelí obvinění ze čtyř znásilnění a celkem 35 případů vydírání.

Nejnovější zprávy