Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Co princezna Kate píše lidem? Tohle je její reakce na přání!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Co princezna Kate píše lidem? Tohle je její reakce na přání!

Andrea Malá

12. dubna 2024 20:02

William, princ z Walesu s princeznou Kate

Britové od okamžiku odhalení diagnózy čekají na další veřejný vzkaz od nemocné princezny Kate, které lékaři diagnostikovali blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Zatím marně. Kdo byl ale proaktivní a poslal manželce následníka trůnu přání, mohl se dočkat odpovědi. 

Návod, jak správně napsat přání princezně Kate, poskytl v uplynulých dnech magazín People, který upozornil, že i král Karel III., jemuž byla rovněž diagnostikována rakovina, má zájem o vzkazy od zástupců veřejnosti.

Australská mutace Sky News pak odhalila, co stojí v odpovědi, kterou královský palác posílá pisatelům. "Děkujeme za vaše milé přání pro Její královskou výsost princeznu z Walesu. Vašeho gesta si velmi vážíme," stojí v reakci.

Kate musí podpora spoluobčanů těšit, protože si prochází těžkým obdobím. V březnu totiž sdělila, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy