Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Další údajné znásilnění! Gérard Depardieu opět lítá v problémech!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Další údajné znásilnění! Gérard Depardieu opět lítá v problémech!

Lenka Kučerová

20. prosince 2023 12:33

Gérard Depardieu (autor: Siebbi)

Španělská novinářka a spisovatelka Ruth Bazaová podala v úterý trestní oznámení ve Španělsku na francouzského herce Gérarda Depardieua za znásilnění, k němuž mělo podle ní dojít v Paříži téměř před třemi desetiletími. 

Bazaová informovala agenturu AFP o tom, že trestní oznámení podala ve čtvrtek. Incident, který popisuje, se údajně odehrál 12. října 1995, kdy dělala s hercem rozhovor pro časopis Cinemania.

Bazaová, tehdy ve věku 23 let, a Depardieu, tehdy ve věku 46 let, měli být při interview pro časopis v prostorách bývalé produkční společnosti Roissy Films. Novinářka tvrdí, že Depardieu narušil její soukromý prostor bez jejího souhlasu, čímž ji "paralyzoval".

Původně hovořila o "sexuálním útoku", ale na otázku, zda byla znásilněna, odpověděla "ano". Podle Bazaové policie tuto událost označila za znásilnění.

V rámci nového španělského zákona o souhlasném sexu, schváleného loni, zahrnuje obvinění ze sexuálního napadení širokou škálu trestných činů - od online zneužívání a obchytávání až po znásilnění. Maximální trest za znásilnění podle tohoto zákona je 15 let vězení.

Gérard Depardieu byl ve Francii v roce 2020 obviněn ze znásilnění a přes deset žen ho také obvinilo ze sexuálního obtěžování a napadení. Existuje však malá šance, že trestní oznámení Ruth Bazaové povede k obviněním, protože pro tuto událost platí promlčecí lhůta stanovená francouzským zákonem. Bazaová vysvětlila, že se přesto rozhodla podat trestní oznámení s nadějí, že tím "pomůže jiným lidem" učinit totéž.
 

Nejnovější zprávy