Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Dobrosrdečnost z něj jen čiší! Princ William si našel novou zálibu!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Dobrosrdečnost z něj jen čiší! Princ William si našel novou zálibu!

Lenka Kučerová

22. února 2024 17:33

William, princ z Walesu Video

Následník britského trůnu princ William se angažuje v charitativním projektu, jehož cílem je stavět domovy pro lidi bez domova na jihovýchodě Anglie. Uvedl to server The Guardian.

Na předměstí města Newquay v jihozápadním Cornwallu, které spravuje jako vévoda z Cornwallu, se plánuje výstavba 24 nových domů na pozemcích patřících Cornwallskému vévodství.

Práce na výstavbě proběhnou ve spolupráci s místní charitativní organizací St Petrocs, která se již několik desetiletí věnuje podpoře lidí bez domova. Tyto nové domy, nabízející "dočasné ubytování vysoké kvality," mají být zahájeny v září a první z nich by měly být dokončeny na podzim příštího roku.

Kromě samotných domů bude součástí projektu i poskytování kurzů a další podpory pro obyvatele nových domů, aby se mohli zaměstnat a trvale opustit cyklus bezdomovectví. Tento jev je v Británii v současné době na vzestupu, zejména kvůli nedostatku sociálního bydlení.

Cornwallské vévodství plánuje i další projekty v oblasti sociálního bydlení. Jedním z nich je stavba přibližně 875 sociálních nájemních bytů a cenově dostupných obydlí na pozemcích vévodství u Favershamu v hrabství Kent.

Cornwallské vévodství spravuje rozsáhlé portfolio pozemků, nemovitostí a investic v hodnotě přesahující miliardu liber. Výnosy z těchto majetků slouží následníkovi britského trůnu. Titul vévody z Cornwallu předtím zastával princ Charles a po jeho nástupu na britský královský trůn přešel na jeho syna Williama.

Nejnovější zprávy