Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Donald Trump se smiloval nad TikTokem! Dřív ho chtěl zakázat, teď se připojil

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Donald Trump se smiloval nad TikTokem! Dřív ho chtěl zakázat, teď se připojil

Andrea Malá

2. června 2024 13:58

Donald Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump se připojil na sociální síť TikTok, kterou chtěl dříve zakázat. Vlastníkem platformy je čínská společnost ByteDance, jejíž působení v USA se snaží americká vláda omezit. 

Na Trumpův účet na TikToku jako první informoval portál Politico. Republikánský kandidát na prezidenta zveřejnil první video v sobotu večer místního času. Záběry byly pořízeny během MMA zápasů organizace UFC v Newarku v americkém státě New Jersey. Profil od té chvíle začalo sledovat více než 400 tisíc lidí. 

Trump se přitom platformu pokusil zakázat v roce 2020, když byl ještě prezidentem. Tehdy tomu zabránily soudy. Zakročit proti TikToku se snaží i administrativa současného šéfa Bílého domu Joea Bidena. 

ByteDance se chce u amerických soudů bránit proti legislativě, která platí od dubna a nařizuje prodej sociální sítě americké firmě do ledna příštího roku. Bílý dům tvrdí, že chce ukončit její čínské vlastnictví z bezpečnostních důvodu, nicméně nežádá zákaz fungování platformy. 

TikTok se brání argumentací, že nebude sdílet údaje uživatelů z USA s čínskou vládou a zvýší ochranu soukromí. Ve Spojených státech používá tuto sociální síť asi 170 milionů lidí, zejména mladých. 

Nejnovější zprávy