Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Dušan Grúň (†81): Slovensko se dnes loučí s legendárním zpěvákem!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Dušan Grúň (†81): Slovensko se dnes loučí s legendárním zpěvákem!

Andrea Malá

25. dubna 2024 11:20

Dušan Grúň

Slovensko se dnes loučí s milovaným zpěvákem Dušanem Grúněm. Podrobnosti smutečního obřadu, který rodina naplánovala na čtvrteční odpoledne do Bratislavy, odhalilo zveřejněné parte. Grúň zemřel v pondělí, bylo mu 81 let.

Z parte vyplývá, že poslední rozloučení se uskuteční ve čtvrtek od 14:00 na jednom z bratislavských hřbitovů. "Loučím se s Vámi, moji drazí, ruky stisk Vám dnes už nemůžu dát, srdce mi dotlouklo, odešly síly, loučím se s každým, kdo měl mě rád," stojí na smutečním oznámení. 

O Grúňově úmrtí informoval web pluska.sk. Zpěvák podle jeho informací zemřel v pondělí krátce po páté hodině ranní v jedné z bratislavských nemocnic. Rodina pak vše oznámila prostřednictvím facebookového profilu, kde se objevila i černobílá fotografie. 

Právě na facebooku se už v sobotu zjevil znepokojivý vzkaz, který dával tušit, že je to s umělcem špatné. "Přátelé, modlete se, prosím, za mě. Je se mnou zle, loučím se s Vámi," stálo v něm. Následně se objevily informace, že zpěvák bojuje s těžkým zápalem plic, přičemž mu selhávají orgány.

Grúň začínal s hudbou v Ostravě během studií na vysoké škole. Původně hrál na trubku a trombon, ke zpěvu se dostal, protože v kapele nikdo nechtěl zpívat. Posléze začal vystupovat s profesionálními orchestry a také s nejslavnějšími českými zpěváky, včetně Karla Gotta, Waldemara Matušky či Heleny Vondráčkové. 

Nejnovější zprávy