Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Gérard Depardieu čelí disciplinárnímu řízení! Může přijít o tituly!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Gérard Depardieu čelí disciplinárnímu řízení! Může přijít o tituly!

Lenka Kučerová

17. prosince 2023 11:24

Gérard Depardieu (autor: Siebbi)

Francouzský herec Gérard Depardieu (74) čelí hrozbě odebrání Řádu Čestné legie, nejvyššího francouzského vyznamenání. Uvedl to server France24.

Ministryně kultury Rima Abdulová-Malaková potvrdila zahájení disciplinárního řízení v souvislosti s Depardieuovými pochybnými komentáři vůči ženám. Herec obdržel toto vyznamenání v roce 1996 a o jeho případném odnětí rozhodne rada Čestné legie.

Ministryně v pátek ostře kritizovala dokumentární film "Pád zlobra," odvysílaný televizí France 2, který vznikl během Depardieuovy návštěvy Severní Koreje. Film obsahuje sexuálně znevažující komentáře herce, včetně nevhodných poznámek o ženách během prohlídky hřebčína.

Depardieu má v úmyslu vrátit své vyznamenání ministryni kultury. Jeho právníci vydali tiskovou zprávu, ve které kritizovali ministrynin postup s tím, že tímto způsobem byla zpochybněna presumpce neviny.

Kromě toho bylo v Quebecu rozhodnuto o odebrání Depardieuovi nejvyšší vyznamenání za "skandální" komentáře vysílané v televizi France 2. Jde tak o pokračování kontroverze okolo Depardieuova chování. Od roku 2020 čelí i obviněním ze sexuálního násilí, když herečka Helene Darrasová podala žalobu za sexuální zneužívání v roce 2007, což Depardieu popírá.

Nejnovější zprávy