Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Gérard Depardieu: Předvolání na policii a vazba! Co se děje?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Gérard Depardieu: Předvolání na policii a vazba! Co se děje?

Andrea Malá

29. dubna 2024 12:50

Gérard Depardieu (autor: Siebbi)

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu byl v pondělí zadržen pařížskou policií, uvedla BFMTV. Kriminalisty zajímají případy dvou žen, které hvězdu světové kinematografie obvinily ze sexuálního napadení během natáčení filmů v posledních deseti letech. Depardieu je ve vazbě od osmi hodin ráno, vinu dlouhodobě odmítá. 

V březnu padlo trestní oznámení kvůli sexuálnímu útoku, k němuž mělo dojít v září 2021 během natáčení filmu Les volets verts. Herce obvinila scénografka, která tvrdí, že ji chytil za pas, břicho a prsa. Incident přerušila hercova ochranka. Po zbytek natáčení pak měl třiapadesátiletou ženu urážet. 

Druhé obvinění, které se dnes řešilo na policii ve francouzské metropoli, se týká události z natáčení krátkého filmu Magicien et les Siamois před deseti lety. Tehdy čtyřiadvacetiletá asistentka si měla od herce vyslechnout explicitní sexuální návrhy, zároveň ji údajně osahával na intimních partií. 

Depardieu čelil i dalším obviněním ze strany, přičemž francouzská justice některá z nich rovnou odložila, protože inkriminované jednání bylo promlčeno. 

Loni v prosinci se herce v otevřeném dopise zastalo asi 60 francouzských umělců, kteří odsuzovali příval nenávisti a nerespektování presumpce neviny. Mezi podepsanými umělci byli například herec Pierre Richard nebo zpěvačka a bývalá první dáma Carla Bruniová. 

Nejnovější zprávy