Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Gérard Depardieu už má problém i mimo Francii: Tantiémy z filmů v ohrožení!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Gérard Depardieu už má problém i mimo Francii: Tantiémy z filmů v ohrožení!

Andrea Malá

4. ledna 2024 17:50

Gérard Depardieu (autor: Siebbi)

Legendární herec Gérard Depardieu měl sice po Vánocích půlkulaté 75. narozeniny, ale důvodů k radosti moc nemá. Důsledky jeho skandálního chování se přitom zdaleka nezabývá jen rodná Francie. K čemu se rozhodli přistoupit sousední Švýcaři? 

Ve francouzštině vysílající švýcarská televize RTS už nehodlá vysílat jakékoliv filmy, v nichž hraje Depardieu, informoval web swissinfo.ch. Podle mluvčího stanice jde o pragmatické rozhodnutí, které bude do budoucna přezkoumáváno na základě dalšího vývoje kauz kolem herce. 

Francii v uplynulých týdnech šokovaly dokumentární záběry z návštěvy herce v komunistické diktatuře KLDR. Slavný Francouz ani před kamerou neváhal mít vulgární narážky na Korejky, které se mu líbily. Dokonce vydával zvuky a vrčel, když průvodkyni říkal, jaký je lovec.

Nemlčel pak ani při návštěvě severokorejského hřebčína. "Ženy milují jízdu na koni," poznamenal. Na dalších záběrech se bavil s jinou ženou o své váze. "Vážím 124 kil, drahá. A to, když nemám erekci. Jinak mám 126! V nohavicích mám klobásu," nechal se slyšet. 

Francouzská ministryně kultury Rima Abdulová-Malaková následně odsoudila chování a sexistické výroky herce. Konkrétně jeho komentáře označila za absolutně šokující a jeho chování ji podle jejích slov znechutilo. Dala také najevo, že to budou režiséři, kteří rozhodnou, zdali Depardieu bude i v budoucnu dostávat role ve filmech, anebo ne. V tomto duchu poznamenala, že teď mu sotva přichází na stůl hodně nabídek.

Nejnovější zprávy