Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Horst Fuchs (†77) a jeho životní cesta: Jak se stal z dělníka světoznámý prodejce?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Horst Fuchs (†77) a jeho životní cesta: Jak se stal z dělníka světoznámý prodejce?

Lenka Kučerová

17. prosince 2023 14:59

Horst Fuchs

Horst Fuchs, jehož utajená smrt pronikla na veřejnost až před několika dny, byl výraznou postavou v oblasti teleshoppingu a úspěšným německým teleshoppingovým marketingovým expertem. Víte ale, čím se živil předtím?

Narodil se 24. dubna 1946 ve Frankfurtu nad Mohanem a původně pracoval jako dělník v automobilce. V období koncem šedesátých let však projevil svůj obchodní talent a začal se věnovat prodeji automobilů.

První obchody realizoval na pouličních trzích, ale brzy se přesunul k jejich prezentaci v televizních pořadech. Teleshoppingové programy, které vedl ve spolupráci s WS International, brzy expandovaly do několika zemí. V roce 1984 se přestěhoval do Rakouska.

Od roku 1995 se Horst Fuchs začal obchodně angažovat v České republice a východní Evropě. Od roku 2000 působil jako teleshoppingový moderátor v německé televizní stanici QVC, a od roku 2001 se jeho pořady začaly vysílat i v Indii.

Zastával pozici kreativního ředitele ve firmě WS Invention v Rakousku, kde se specializoval na přípravu teleshoppingových spotů.

Jeho televizní vystupování bylo okázalé, často s výrazným modrým oblečením, náušnicemi, mnoha prsteny a brýlemi s tónovanými skly. Jeho schopnost snadno a s lehkostí hovořit o prodávaném zboží byla jednou z jeho klíčových charakteristik.

Fuchsovy reklamy byly známé pro své množství praktických zkoušek kvality prodávaných výrobků, jako například smažení vajec na karoserii auta ošetřeného speciálním přípravkem. Mezi produkty, které Fuchs prezentoval, patřily například kráječe na zeleninu nebo přípravky k ochraně karosérií.

V České republice byly Fuchsovy teleshoppingové pořady dabovány hercem Zdeňkem Junákem. Horst Fuchs zanechal v teleshoppingovém průmyslu trvalou stopu díky své osobité prezentaci a schopnosti přitahovat pozornost diváků.

Nejnovější zprávy