Hoši, tady to mám rád, řekl Pasta! Jan Kraus si pozval hokejové mistry světa

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Andrea Malá

31. května 2024 13:48

Mistři světa slavili s fanoušky na Staroměstském náměstí. (27.5.2024) Video

Čerství hokejoví mistři světa chodí po triumfu na domácím šampionátu nejen za politiky. Trojice reprezentantů dorazila také za moderátorem Janem Krausem do jeho talk show. A řeč přišla i na vítězný gól hvězdného Davida Pastrňáka.

Na červenou pohovku v Show Jana Krause usedli obránci Tomáš Kundrátek a Jan Ščotka a útočník David Tomášek. S druhým jmenovaným se řešila zajímavost, že během celého turnaje nastoupil pouze do finálového utkání. Kundrátek, který byl na ledě u rozhodujícího gólu, pak popsal Pastrňákovu trefu.

Třinecký obránce tvrdil, že šlo o sehranou situaci. "Liborovi Hájkovi jsem říkal: Dej mi to, dám to Pastovi, půjdem slavit. Klasika," uvedl. "Pasta přijel a hned první den řekl: Hoši, tady to mám rád, to je moje místo, nahrajte mi to tam a běžte se radovat," dodal.

Česká reprezentace zvítězila v nedělním finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf.