Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Hudební legenda Ozzy Osbourne slaví 75. narozeniny. Bude ještě někdy vystupovat?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Hudební legenda Ozzy Osbourne slaví 75. narozeniny. Bude ještě někdy vystupovat?

Lenka Kučerová

3. prosince 2023 9:57

Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne, označovaný za "Knížete Temnoty", je jeden z nejvýraznějších zpěváků v historii heavy metalové hudby. Narodil se 3. prosince 1948 v Birminghamu jako John Michael Osbourne. Jeho hudební kariéra je pozoruhodným mixem úspěchů, kontroverze a nezaměnitelného hlasu, který zanechal trvalý otisk v rockovém světě.

Osbourneovo hudební putování začalo v 60. letech, kdy spolu s kytaristou Tony Iommim, baskytaristou Geezerem Butlerem a bubeníkem Billem Wardem založil kapelu Black Sabbath. Black Sabbath se stali průkopníky heavy metalu a jejich debutové album "Black Sabbath" (1970) se stalo okamžitým hitem. Osbourneův jedinečný vokál a charakteristický styl zpěvu přidali kapele zjevný rozpoznatelný prvek, což přispělo k jejich obrovské popularitě.

Osbourneova dráha s Black Sabbath byla však poznamenána i kontroverzemi. Problémy s drogami a alkoholem, vyhazov z kapely v roce 1979 kvůli neshodám a jeho následná sólová kariéra vytvořila dramatický obrat. Jeho vystoupení na koncertech, zdánlivě chaotický životní styl a excesy začaly definovat jeho pověst jako rockového "divočáka."

Osbourne se proto vydal na sólovou dráhu a vydal sérii úspěšných alb, včetně "Blizzard of Ozz" (1980) a "Diary of a Madman" (1981). Jeho sólová kariéra mu přinesla další hity, jako je kultovní skladba "Crazy Train," což posílilo jeho postavení v hudebním průmyslu.

V následujících letech se Osbourne dostal do popředí mediálního zájmu díky účasti na reality show "The Osbournes," která nahlížela do života jeho rodiny. Tato show se stala neuvěřitelně populární, ale současně odhalila mnoho osobních a rodinných konfliktů.

Video: Ozzy Osbourne - Crazy Train | YouTube

Osbourne se často vyrovnával se závislostmi na alkoholu a drogách, což ovlivnilo jeho kariéru a osobní život. Nicméně díky podpoře rodiny a odhodlání k uzdravení se mu podařilo získat zpět kontrolu nad svým životem. 

V roce 2011 se Ozzy Osbourne znovu spojil s původními členy Black Sabbath a odehrál několik koncertů a vydal album "13" (2013). Tato reunion tour se stala ohromným úspěchem a potvrdila, že Osbourne a Black Sabbath jsou stále živou legendou metalové hudby.

Osbourne není pouze hudebník, ale také kulturní ikona, která se zapsala do historie. Jeho odvaha, nezaměnitelný hlas a schopnost odrážet se od životních pádů a znovu se zvednout ho staví do role nejen rockové legendy, ale i inspirativní postavy pro ty, kteří bojují s vlastními démony.

S nimi sám zpěvák zápasí dodnes. V rozhovoru pro magazín Rolling Stone přiznal, že má poškozenou rovnováhu a dlouho nebyl schopen normálně fungovat. Musel proto zrušit své plánované koncerty a není jisté, kdy bude schopen opět vystoupit. "Pokud to půjde, vrátím se. Ale bylo to jako se rozloučit s nejlepším vztahem mého života," svěřil se.

Nejnovější zprávy