Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Jak je na tom král Karel III.? První slova jeho manželky Camilly!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jak je na tom král Karel III.? První slova jeho manželky Camilly!

Lenka Kučerová

9. února 2024 17:55

Král Karel III. Video

Britskému králi Karlovi III. se vzhledem k okolnostem vede extrémně dobře, řekla královna Camilla ve čtvrtek. Panovníkovi byl diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny v rámci lednové hospitalizace, během které absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě. 

Camilla se ve čtvrtek odpoledne zúčastnila akce v katedrále v Salisbury, když dostala otázku, jak se daří jejímu manželovi. "Je velmi dojatý všemi dopisy a vzkazy od veřejnosti. Je to velice povzbuzující," uvedla královna podle BBC

Ve středu byl král poprvé od zveřejnění diagnózy zachycen fotografy, když v autě po boku své ženy opouštěl Clarence House v Londýně, aby následně přesedl do helikoptéry, která jej přepravila do Sandringhamu v hrabství Norfolk. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác v pondělí. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Panovník již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované veřejné akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Princ William zahájil záskok ve středu, kdy promluvil na charitativní akci londýnské letecké záchranné služby. "Chci využít této příležitosti a poděkovat za milé zprávy plné podpory pro Catherine a mého otce, zejména v posledních dnech," řekl následník trůnu. 

Nejnovější zprávy