Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Jak přišel Jaromír Soukup o půlku impéria? Takhle to celé začalo!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jak přišel Jaromír Soukup o půlku impéria? Takhle to celé začalo!

Andrea Malá

10. listopadu 2023 13:31

Jaromír Soukup Video

Zásadním vývojem prochází v poslední době nejen osobní život, ale také podnikání Jaromíra Soukupa. Mediální magnát před časem přišel o půlku svého impéria. Kde se vlastně vzal zájemce o padesátiprocentní podíl? 

Soukup v průběhu října prodal poloviční podíl ve svém mediálním impériu Empresa Media. Podíl odkoupil Jan Čermák, který se ve svém podnikání soustředí na řešení firem zatížených dluhy. Právě toto zaměření ho přivedlo k hlavní tváři TV Barrandov.

Čermák v rozhovoru pro Deník N prozradil, že magnáta poprvé viděl až letos v únoru na půdě Českých radiokomunikací, které ho požádaly o součinnost, protože byly jedním z věřitelů. Dalšími byly podle dostupných informací některé velké banky.

"Chtěly, abychom se na tenhle případ podívali a zkusili jim s tím pomoci. Začali jsme tedy analyzovat situaci, připravovat různé návrhy řešení z pohledu Českých radiokomunikací a na základě toho mě pak pan Soukup sám požádal o schůzku," uvedl podnikatel. 

Empresa Media zastřešuje časopisy Týden a Instinkt či Barrandov Televizní Studio, jehož televizní kanály dosahovaly letos v červenci více než dvouprocentního podílu sledovanosti na trhu. 

Nejnovější zprávy