Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Jan Bendig poprvé reaguje na rozhodnutí policie! Bude se bránit

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Bendig poprvé reaguje na rozhodnutí policie! Bude se bránit

Andrea Malá

26. února 2024 8:57

Jan Bendig Video

Až na závěr uplynulého týdne jsme se dočkali rozsáhlého vyjádření Jana Bendiga k nejnovějšímu vývoji kauzy kolem "útoku" na loňském předávání Slavíků. Vyplývá z něj, že zpěvák si policejní rozhodnutí vyložil po svém. Bránit se hodlá s pomocí právníků.

Bendig se nejprve omluvil za čekání na vyjádření ke kauze, přičemž přiznal, že zvažoval, jestli vůbec nějaké napíše. "Nevím, jestli následující řádky některé z Vás přesvědčí, ale jelikož jsem byl vždy upřímný a otevřený k Vám všem, tak se k tomu pokusím něco napsat," začal. 

"Uznávám to, že jsem zbytečně zalezl do ulity a měl se vyjádřit hned. Ale jsem odjakživa hodně citlivej kluk, a to, co se kolem toho rozpoutalo, mě doslova vyděsilo. A musel jsem to nějak strávit a rozkoukat se," uvedl zpěvák s tím, že v pátek konečně obdržel závěry šetření. Policie podle něj věc odložila s tím, že bude předána do správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku.

"V žádném případě se nejedná o rozhodnutí policejního orgánu o tom, že já nebo někdo jiný měl incident organizovat. Případné rozhodnutí v dané věci je nyní v rukou správního orgánu. Já osobně jsem neměl možnost se k dalším úkonům, následujícím po mé a přítelově výpovědi, jakkoliv vyjádřit, my jsme byli vyslechnuti pouze jednou," pokračoval někdejší účastník SuperStar.

Bendig trvá na tom, že útok nezinscenoval. "S útočníkem jsem se ohledně údajné přípravy útoku před ani po útoku nesetkal, ani jsem s ním v této věci nekomunikoval. Jedině, kdy jsem byl s tím klukem opravdu v kontaktu, bylo během telefonátu po útoku, kdy se nám omlouval a já si vyslechl jeho příběh. Jeho omluvu jsem přijal a o tom jsem Vás ihned informoval," sdělil.

Zpěvák také zdůraznil, že žádal veřejnost o to, aby se z incidentu nedělala rasistická kauza. "Nechci touto cestou hanit práci Policie. Ba naopak. Chci je pochválit a poděkovat, že hodinu po incidentu dorazila dvojice vyšetřovatelů, měli o případ zájem, měli velice hezké chování, a to pak i u následného výslechu," popsal s tím, že se ale hodlá bránit ve správním řízení prostřednictvím právního zástupce. 

"Jsem si vědom, že teď budu pro některé lhář, podvodník atd. Podobné věci jsem si v životě musel zažít i bez této kauzy. Mrzí mě to a omlouvám se svým lidem, spolupracovníkům, televizi Nova, která dělá Slavíka fakt krásně a vždy za mnou stála, a mrzí mě, že tenhle incident vůbec byl, i když ne mou vinou, kolegům, kteří se mě zastávají, že je teď lynčují, svým fanouškům, že tohle musí prožít se mnou. Protože i pro ně to nemůže být vůbec příjemné a může je to uvést do pochyb," konstatoval.

Bendig teď podle svých slov musí lidi opět přesvědčit o svých kvalitách. "Vím, že je to úplně něco jiného, než možná chtěli někteří číst a slyšet. Ale tohle je moje verze příběhu, moje pravda, která má ještě spoustu detailů, ale těmi Vás už nechci zatěžovat," dodal na závěr.

Nejnovější zprávy