Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Jan Cimický je prý opět v nemocnici! Co se stalo?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický je prý opět v nemocnici! Co se stalo?

Andrea Malá

6. listopadu 2023 17:40

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

Jan Cimický, který čelí obžalobě z 39 případů vydírání a znásilnění, se měl pouhý den před původně plánovaným začátkem hlavního líčení ocitnout opět v nemocnici. Soud byl bez ohledu na jeho zdravotní stav odročen na leden. 

Kolem Cimického je dnes opravdu rušno. Ještě ráno se počítalo s tím, že zítra stane před soudem. Prostřednictvím právního zástupce sice žádal o odročení hlavního líčení, ale nepochodil. Nakonec ale k odkladu přece jen došlo, a to kvůli nemoci předsedy soudního senátu.

Sám psychiatr žádal o odročení kvůli nedávné hospitalizaci. Podle informací serveru expres.cz se však v pondělí opět ocitl v pražské Ústřední vojenské nemocnici. "Měl upadnout doma na schodech, museli mu volat rychlou," prozradil zdroj zmíněného webu, podle kterého byl psychiatr po vyšetření propuštěn. 

Původně byl Jan Cimický stíhán policií v souvislosti s 28 případy znásilnění a vydírání, v nichž byly postiženy pacientky i další ženy. Obžaloba byla poprvé navržena v říjnu loňského roku, ale státní zastupitelství ji vrátilo s ohledem na možné promlčení. To vedlo k potřebě identifikovat další postižené ženy, aby bylo možné pokračovat v trestním stíhání.

Jan Cimický veřejně odmítl obvinění a oznámil, že hodlá aktivně obhajovat svou nevinu, ačkoli tato obhajoba kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude veřejná. Vývoj této kauzy vyvolal širokou pozornost v rámci veřejného prostoru.

Jan Cimický působil jako psychiatr v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a provozoval také vlastní soukromé zdravotní centrum. Kromě toho se věnoval literární činnosti a spolupracoval s médii. Původně měl být vyznamenán medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury prezidentem Milošem Zemanem v roce 2021, ale kvůli probíhající kauze se rozhodl toto vyznamenání nepřijmout.

Nejnovější zprávy