Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Jan Cimický řekl, jak na tom je před začátkem ostře sledovaného soudu!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jan Cimický řekl, jak na tom je před začátkem ostře sledovaného soudu!

Andrea Malá

3. listopadu 2023 17:50

Známý psychiatr Jan Cimický se podle obžaloby měl od roku 1979 do roku 2019 dopustit 39 trestných činů na ženách.

Jan Cimický, který čelí obžalobě z 39 případů vydírání a znásilnění, už byl propuštěn z nemocnice. Již příští týden by měl stanout před soudem, protože ten nevyhověl žádosti o odročení úvodního jednání. Proč ho chtěl psychiatr vůbec dosáhnout? 

Jak vás EXTRASIMO.cz dnes informovalo, hlavní líčení má začít v úterý 7. listopadu u Obvodního soudu pro Prahu 8. Obžalovaný k neúspěšné žádosti o odklad řekl, že právní věci vyřizuje advokát, který má jeho plnou důvěru. 

Cimický každopádně tvrdí, že se soudu nevyhýbá. Děsí ho však představa výrazného stresu. "To se obávám, že by pro mě mohlo být dokonce životu ohrožující," řekl pro expres.cz. Podle svých slov v poslední době zhubl dvacet kilogramů.

"Vzhledem k tomu, jak jsem vyčerpaný a jak výrazně jsem po tom nemocničním pobytu zhubl, tak můj organismus je v této fázi velice křehký," konstatoval psychiatr.

Původně byl Jan Cimický stíhán policií v souvislosti s 28 případy znásilnění a vydírání, v nichž byly postiženy pacientky i další ženy. Obžaloba byla poprvé navržena v říjnu loňského roku, ale státní zastupitelství ji vrátilo s ohledem na možné promlčení. To vedlo k potřebě identifikovat další postižené ženy, aby bylo možné pokračovat v trestním stíhání.

Jan Cimický veřejně odmítl obvinění a oznámil, že hodlá aktivně obhajovat svou nevinu, ačkoli tato obhajoba kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude veřejná. Vývoj této kauzy vyvolal širokou pozornost v rámci veřejného prostoru.

Jan Cimický působil jako psychiatr v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a provozoval také vlastní soukromé zdravotní centrum. Kromě toho se věnoval literární činnosti a spolupracoval s médii. Původně měl být vyznamenán medailí Za zásluhy o stát v oblasti kultury prezidentem Milošem Zemanem v roce 2021, ale kvůli probíhající kauze se rozhodl toto vyznamenání nepřijmout.

Nejnovější zprávy