Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Jaromír Soukup a TV Barrandov? Tohle spojení už na jedné úrovni neplatí!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jaromír Soukup a TV Barrandov? Tohle spojení už na jedné úrovni neplatí!

Andrea Malá

14. května 2024 17:27

Jaromír Soukup Video

Jaromír Soukup už není ani spoluvlastníkem vydavatelství Empresa Media, do kterého patří i TV Barrandov. I zbývající padesátiprocentní podíl od něj odkoupil podnikatel Jan Čermák. Kupní cena není známá. Vyplývá to z údajů v Evidenci skutečných majitelů.

Čermák získal poloviční podíl ve firmě Empresa Media už loni na podzim s cílem optimalizovat fungování společnosti, postarat se o její ozdravení a splacení pohledávek vůči věřitelům. Nově by měl být stoprocentním vlastníkem. Soukup si podle dostupných informací ponechal podíl v mediální agentuře Médea.

Od ledna je možné si pořídit dluhopisy TV Barrandov, které vznikly za účelem splacení závazků. Zájem je ale minimální, zdůraznil server novinky.cz. 

Barrandov Televizní Studio pak na konci února získalo ochranu po dobu tří měsíců před věřiteli, jimž dlužilo 991 milionů korun. Soud v březnu schválil moratorium i pro společnost, která pro televizní programy zajišťuje reklamu.

Pod hlavičku firmy Barrandov Televizní Studio spadají kanály TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov, které mají zhruba dvouprocentní podíl sledovanosti na českém televizním trhu. Empresa Media pak zastřešuje i časopisy Týden, Sedmička, Interview a Instinkt. 

Nejnovější zprávy