Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Jaromír Soukup má problém? Praskly velké dluhy!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jaromír Soukup má problém? Praskly velké dluhy!

Lenka Kučerová

2. března 2024 11:55

Jaromír Soukup Video

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

Firma v návrhu na vyhlášení moratoria uvedla, že má závazky za více než 991 milionů korun. O nejnovějším vývoji informoval server iRozhlas.cz, podle kterého Soukup chce ochranu zejména před společností Knowlimits Group, která už zahájila vymáhání pohledávek prostřednictvím exekutorů. S moratoriem nicméně souhlasí věřitelé s nadpoloviční většinou závazků. 

Soukup argumentoval tím, že již dříve byla vyhlášena individuální moratoria, díky nimž firma získala ochranu před Knowlimits Group a také společností Barrandov Studio. Podmínkou bylo zahájení preventivní restrukturalizace do 14. února. 

Podnikatel přiznal, že k tomu do poloviny právě končícího měsíce nedošlo, protože se nepovedlo odložit splatnost některých závazků. Firma se následně dostala do platební neschopnosti, proto zažádala o tříměsíční ochranu před všemi věřiteli. 

Barrandov Televizní Studio má v plánu podání insolvenčního návrhu i návrhu na povolení reorganizace. "Firma v tuto chvíli sestavuje reorganizační plán, který zamýšlí předložit věřitelům k hlasování ještě před zahájením insolvenčního řízení," sdělil Soukup.

Nejnovější zprávy