Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Jaromír Soukup vyklízí pole. V televizi už ho tak často neuvidíme!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jaromír Soukup vyklízí pole. V televizi už ho tak často neuvidíme!

Lenka Kučerová

4. listopadu 2023 15:00

Jaromír Soukup Video

Jaromír Soukup, vlastník stanice Barrandov, zredukuje svou přítomnost v televizi. Hlavními důvody jsou spor ohledně péče o svou dceru Rozárku a prodej části své firmy, která spravuje jeho televizní stanice.

Miliardář Soukup prodal poloviční podíl ve společnosti Empresa Media Janu Čermákovi, majiteli firmy Servis-24. Soukup zůstane druhým jednatelem Empresy, a tak budou pro všechny klíčové kroky potřeba jeho a Čermákův podpis.

Hlavním důvodem pro odchod z televizní obrazovky jsou informací serveru Novinky.cz údajně rodinné důvody, zejména záležitosti spojené s péčí o jeho dceru. Soukup má plán oznámit tuto změnu svým zaměstnancům.

Nedávno se také objevily zprávy o finančních potížích vlastníka Empresy, který je dlužníkem několika bank, včetně ČSOB a UniCredit, přičemž jeho pohledávky jsou zajištěny nemovitostmi a pozemky. Situaci řeší ve spolupráci s Janem Čermákem, který má zkušenosti s řešením dluhů a stává se také klíčovým partnerem v dalších Soukopových firmách.

Jan Čermák, spoluvlastník skupiny Servis-24, se zaměřuje na řešení finančních problémů firem zatížených dluhy. Tato společnost minulý rok vstoupila do zlínské společnosti NWT, která byla v insolvenci kvůli nezvládnutým obchodům s energiemi.

Mimo jiné pod střechu Empresa Media spadají časopisy Týden, Instinkt a Barrandov Televizní Studio. Kanály tohoto studia měly koncem července tohoto roku více než dvouprocentní podíl sledovanosti na tuzemském televizním trhu. Jaromír Soukup a Jan Čermák mají v úmyslu nejen řešit aktuální finanční situaci, ale také plánují další rozvoj skupiny Empresa Media.

Nejnovější zprávy