Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Je to vysvobození! Jiří Krampol promluvil o Josefu Lauferovi (†84)

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Je to vysvobození! Jiří Krampol promluvil o Josefu Lauferovi (†84)

Andrea Malá

24. dubna 2024 8:46

Jiří Krampol

Smutná zpráva o odchodu Josefa Laufera dorazila o víkendu i k Jiřímu Krampolovi, který sám leží už několik týdnů v nemocnici. Laufer však byl na lůžku celé čtyři roky, navíc v umělém spánku. Proto se nelze divit tomu, jak Krampol nedělní informaci přijal a okomentoval. 

"Chápu, že poslední čtyři roky stále zbývala naděje. Je to ale de facto vysvobození pro všechny, pro příbuzné i pro něj," řekl Krampol serveru extra.cz, který připomněl, že oba herci byli dlouhé desítky let dobrými přáteli. 

Laufer se narodil ve francouzském Sables d'Olonne v srpnu 1939. Otec pocházel ze Slovenska a živil se jako lékař, maminka byla rodilá Španělka. Jejich umělecky nadaný syn se dostal do tehdejšího Československa až v roce 1947. 

Během vojenské základní služby začal s ochotnickým divadlem a režií, po absolvování vojny začal hostovat v Divadle ABC. V roce 1965 absolvoval herectví na DAMU. Následně začal vystupovat v muzikálech, filmech či televizních pořadech. Rozběhla se mu i kariéra popového zpěváka. S tou je však spojena i velká kontroverze kolem písně Dopis Svobodné Evropě, kterou nazpíval v roce 1976 na oslavu tajného agenta Minaříka.

Laufer byl ženatý, s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou měl dceru Ester, která za otcem v posledních letech docházela do nemocnice, kde ležel v umělém spánku po operaci, kterou absolvoval v březnu 2020.

Nejnovější zprávy