Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

Jiřina Bohdalová promluvila: Je mi smutno, ale bez toho to nejde!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jiřina Bohdalová promluvila: Je mi smutno, ale bez toho to nejde!

Andrea Malá

30. ledna 2024 16:28

Jan Hrušínský a Jiřina Bohdalová Video

Česko se v minulém týdnu rozloučilo se zesnulou herečkou Janou Hlaváčovou. Zatímco několik kolegů o ní mohlo pochvalně promluvit během samotného obřadu, jiní si řekli své až po jeho konci. K těm druhým patřila i Jiřina Bohdalová. Jaká byla její slova? 

Slovo sice během pátečního smutečního obřadu dostali jiní, ale i Bohdalová se objevila na jevišti Národního divadla. Také na ni totiž přišla řada v rámci čestné stráže, kterou kolegové zesnulé herečky drželi u její rakve.

"Je mi smutno," svěřila se dvaadevadesátiletá herečka deníku Aha! po posledním rozloučení. "Jana už je tam a má se určitě dobře. Asi by nechtěla, abychom smutnili, ale ono to bez toho nejde," dodala Bohdalová. 

Historická budova Národního divadla se v pátek otevřela v 10:15, poslední rozloučení totiž proběhlo za účasti veřejnosti. Lidé dostali možnost s předstihem položit květiny a poklonit se. Na pořádání smutečního obřadu, který v přímém přenosu vysílala Česká televize, se podílelo také Divadlo na Vinohradech.

Jménem bývalých studentů DAMU promluvil Ivan Trojan, který ocenil, že Hlaváčová měla jako vyučující opravdový zájem o ostatní. Označil ji za člověka s velkým srdcem a otevřenou náručí. Pro kolegyni Taťjanu Medveckou byla krásnou ženou a úžasnou, svědomitou, pracovitou a energickou herečkou. "Opravdová hvězda bez hvězdných manýrů," doplnila ji Emília Vašáryová. 

Podle ředitele Národního divadla Jana Buriana šlo o mimořádnou herečku i výbornou a empatickou kantorku. "Všechno, co mohla rozdat, nám dala. Nikdy nechtěla být vzorem, ale přesto se jím stala," řekl. Ke slovu se dostal i herec Petr Kostka, který zarecitoval z díla Jaroslava Seiferta. Na závěr obřadu zazněla státní hymna. 

Nejnovější zprávy