Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Jana Hlaváčová (†85): S Luďkem Munzarem byli vždycky zajedno!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jana Hlaváčová (†85): S Luďkem Munzarem byli vždycky zajedno!

Andrea Malá

29. ledna 2024 8:46

Jana Hlaváčová

Legendární herecký pár Luděk Munzar a Jana Hlaváčová už je zase spolu! Nejbližší v pátek spolu s hereckými kolegy i obyčejnými Čechy vyprovodili zesnulou herečku na poslední cestu. Poslední rozloučení proběhlo v historické budově Národního divadla.

To přitom v roce 1990 opouštěli společně, zásadní životní rozhodnutí se totiž vždy týkala obou. Munzar a Hlaváčová odešli z první scény v roce 1990, tedy krátce po sametové revoluci, protože jejich představy o poslání a směřování divadla se odlišovaly od představ tehdejšího nového vedení.

Už předtím patřili k jedněm z mála českých umělců, kteří nepodepsali takzvanou Antichartu odsuzující prohlášení Charty 77. "Komunisti udělali Antichartu a já ji nepodepsal, ale nikde jsem o tom nemluvil. To je celé," řekl k tomu Munzar. 

Na výročí jeho odchodu se konalo poslední rozloučení s Hlaváčovou. Historická budova Národního divadla se otevřela v pátek v 10:15. Lidé dostali možnost s předstihem položit květiny a poklonit se. Na pořádání smutečního obřadu, který v přímém přenosu vysílala Česká televize, se podílelo také Divadlo na Vinohradech.

Během smutečního obřadu promluvili například herci Ivan Trojan, Taťjana Medvecká a Emília Vašáryová. Petr Kostka zarecitoval z díla Jaroslava Seiferta. Další kolegové drželi čestnou stráž u rakve. 

Nejnovější zprávy