Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Jana Hlaváčová (†85): Kde bude místo jejího posledního odpočinku?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jana Hlaváčová (†85): Kde bude místo jejího posledního odpočinku?

Andrea Malá

3. února 2024 9:54

V Národním divadle se lidé rozloučili s legendární Janou Hlaváčovou. (26.1.2024)

Česko se minulý týden v pátek v Národním divadle rozloučilo s legendární herečkou Janou Hlaváčovou, která v lednu zemřela ve věku 85 let. Manžela Luďka Munzara přežila téměř o pět let. Nyní to vypadá, že oba spočinou na stejném místě. 

Rodina totiž podle informací deníku Aha! již rozhodla o místě posledního odpočinku Hlaváčové. "Jakmile bude lepší počasí, chce rodina udělat pietní setkání na rozptylové loučce na Zbraslavi," uvedl zdroj zmíněného listu. 

Munzar před necelými pěti lety spočinul právě na loučce u kostela svatého Havla nad Zbraslaví. "Tady by měla navždy spočinout i paní Hlaváčová," dodal informátor. 

Česko se s Hlaváčovou, která zemřela v sobotu 13. ledna, rozloučilo minulý týden v pátek v historické budově Národního divadla. Lidé dostali možnost s předstihem položit květiny a poklonit se. Na pořádání smutečního obřadu, který v přímém přenosu vysílala Česká televize, se podílelo také Divadlo na Vinohradech.

Jménem bývalých studentů DAMU promluvil Ivan Trojan, který ocenil, že Hlaváčová měla jako vyučující opravdový zájem o ostatní. Označil ji za člověka s velkým srdcem a otevřenou náručí. Pro kolegyni Taťjanu Medveckou byla krásnou ženou a úžasnou, svědomitou, pracovitou a energickou herečkou. "Opravdová hvězda bez hvězdných manýrů," doplnila ji Emília Vašáryová. 

Podle ředitele Národního divadla Jana Buriana šlo o mimořádnou herečku i výbornou a empatickou kantorku. "Všechno, co mohla rozdat, nám dala. Nikdy nechtěla být vzorem, ale přesto se jím stala," řekl. Ke slovu se dostal i herec Petr Kostka, který zarecitoval z díla Jaroslava Seiferta. Na závěr obřadu zazněla státní hymna. 

Nejnovější zprávy