Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Jana Hlaváčová (†85): Rýsuje se scénář posledního rozloučení! Kdo si vezme slovo?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jana Hlaváčová (†85): Rýsuje se scénář posledního rozloučení! Kdo si vezme slovo?

Andrea Malá

24. ledna 2024 21:59

Jana Hlaváčová

Česko se v pátek rozloučí se zesnulou herečkou Janou Hlaváčovou, která zemřela ve věku 85 let během předminulého víkendu. Národní divadlo dnes odhalila další detaily smutečního obřadu. Kdo během něj promluví a kdo bude stát čestnou stráž u rakve? 

Projev budou pozítří mít herci Taťjana Medvecká, Emília Vášáryová a Ivan Trojan a také ředitel Národního divadla Jan Burian. Další herecký bard Petr Kostka bude recitovat. 

"V průběhu obřadu diváci uvidí fotografie a videoukázky z bohaté kariéry Jany Hlaváčové. Čestnou stráž u rakve budou stát desítky studentů a kolegů, například Dagmar Havlová, Jana Boušková, Tomáš Töpfer nebo František Němec," řekl mluvčí divadla Tomáš Staněk agentuře ČTK.  

Poslední rozloučení proběhne v pátek 26. ledna v 11:00 v historické budově Národního divadla za účasti veřejnosti. Na uspořádání smutečního obřadu se podílí také Divadlo na Vinohradech. Lidé budou moci s předstihem položit květiny a poklonit se. Rozloučení odvysílá v přímém přenosu Česká televize. 

"Jana Hlaváčová byla v Národním divadle první herečkou a rozhodující osobností inscenací několika generací vynikajících tvůrců. Je nezapomenutelnou součástí dějin českého divadla i statečným člověkem naší společnosti," uvedl generální ředitel Národního divadla Jan Burian po smrti legendární herečky. 

Nejnovější zprávy