Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Kontroverzní Kanye West udělal něco, co nikdo nečekal. Židům poslal jasný vzkaz!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kontroverzní Kanye West udělal něco, co nikdo nečekal. Židům poslal jasný vzkaz!

Lenka Kučerová

1. ledna 2024 21:04

Kanye West (Ye, neboYeezy) Video

Americký raper Ye, rodným jménem Kanye West, se omluvil židovské komunitě v hebrejštině za své dřívější antisemitské výroky. Uvedl, že žádá odpuštění a lituje bolesti, kterou jeho slova způsobila.

"Upřímně se omlouvám židovské komunitě za jakýkoli neplánovaný výlev... Mým úmyslem nebylo ublížit nebo nerespektovat a velmi lituji jakékoli bolesti, kterou jsem způsobil," napsal Ye.

Umělec loni vyvolal pobouření po sérii antisemitských příspěvků na sociálních sítích včetně jednoho, ve kterém obvinil hudebníka Seana "Diddyho" Combse, že ho ovládá "židovský národ".

Na svém profilu zveřejnil v minulosti i svastiku uvnitř Davidovy hvězdy. V jednom z rozhovorů také přiznal, že obdivuje Adolfa Hitlera.

Tyto výroky ale měly vážné následky a vedly k tomu, že raper přišel o spolupráci se společnostmi Adidas a Gap, připomněl The Guardian.

Kanye West začal svou kariéru jako producent a později se stal úspěšným rapperem a zpěvákem. Měl významný vliv na hip-hopovou hudbu a je považován za jednoho z nejinovativnějších producentů a textařů v odvětví.

Nahrál několik kriticky uznávaných alb, včetně "The College Dropout," "Late Registration," "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" a mnohých dalších.

Kromě hudby se Kanye West angažuje i v oblasti módy a designu. Vytvořil svou vlastní oděvní značku s názvem Yeezy, která získala velkou popularitu a úspěch. Jeho módní návrhy zahrnují obuv, oblečení a další produkty.

Nejnovější zprávy