Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Lucie Šafářová: První vzkaz končícímu manželovi! Plekance nešetřila

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Lucie Šafářová: První vzkaz končícímu manželovi! Plekance nešetřila

Andrea Malá

28. října 2023 14:42

Lucie Šafařová s partnerem Tomášem Plekancem Video

Pro českou sportovní obec je dnes zásadní zprávou ta o konci veleúspěšné kariéry Tomáše Plekance. Zatímco hokejové fanoušky zaskočila, jemu nejbližší osoba jistě o všem věděla. Jak tenistka Lucie Šafářová reagovala?

Šafářová bude moci svému manželovi poskytnout útěchu, protože se sama už musela s koncem profesionální sportovní kariéry vypořádat. "Vítej v klubu důchodců, muži," vzkázala mu někdejší finalistka pařížského grandslamu Roland Garros.

Plekanec odehrál tisíc a jedno utkání v nejprestižnější lize světa NHL, kde působil především v dresu Montrealu. Za národní tým si zapsal 49 bodů v 86 zápasech, zejména byl ale kapitánem na několika vrcholových akcích. Závěr kariéry strávil doma na Kladně. Právě Rytíři dnes zveřejnili video, na němž klubová legenda oznamuje konec kariéry.

 Jde o konec vynucený, vyplynulo z vyjádření samotného hráče. "Bohužel, ze zdravotních důvodů jsem se rozhodl ukončit tuhle sezónu a mojí hokejovou kariéru, i když ta představa byla malinko jiná," uvedl. 

"Doufal jsem, že nějaký odpočinek by tomu pomohl, pár týdnů, abych se mohl vrátit na led a pomoci klukům do play-off. Bohužel se to nestane. I když mě to strašně mrzí, hrozně rád bych pomohl, ale dál by to byl pro mě obrovský risk," pokračoval útočník.

Plekanec se na závěr rozloučil s kladenskými i ostatními fanoušky. "Chci poděkovat za všechny ty skvělé sezóny, které jsem tady mohl odehrát. Bylo to skvělé, i když jsme hráli na spodku tabulky, ale i tak jsem si to strašně užil," dodal. 

Nejnovější zprávy