Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Madonna na tuhle show nezapomene: V Brazílii přišly statisíce lidí!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Madonna na tuhle show nezapomene: V Brazílii přišly statisíce lidí!

Andrea Malá

5. května 2024 21:47

Madonna

Madonna zůstává i v 65 letech tahákem pro hudební nadšence po celém světě. Na sobotní bezplatnou show na slavné pláži Copacabana přišlo podle odhadu úřadů v Riu de Janeiro přes půldruhého milionu lidí, uvedla agentura Reuters. Koncert v Brazílii proběhl na závěr turné Celebration, které začalo loni na podzim. 

Koncert byl předem označován za "historický", sama Madonna na svém webu psala, že půjde o největší show její kariéry. Rekord v návštěvnosti dosud držela její show v Paříži, na kterou v roce 1987 dorazilo 130 tisíc lidí. Na Copacabaně v minulosti vystoupili například The Rolling Stones, na které také přišlo přes milion diváků. 

Zájem o návštěvu koncertu byl enormní. Někteří lidé si drželi dobré místo už několik dní. U pobřeží kotvily desítky lodí, mnozí posluchači si písničky vyslechli z apartmánů na pláži. V bytech a hotelech na pobřeží se konaly bujaré večírky. 

Madonna vstoupila na pódium krátce před 23. hodinou místního času, uvedla AFP. Koncert začal s padesátiminutovým zpožděním a trval přes dvě hodiny, přičemž zazněly největší hity popové hvězdy jako Like a Virgin, Hung Up a Like a Prayer.

Rio de Janeiro se na velkolepou událost připravovalo několik dní. Do ulic zamířily tisícovky policistů, v permanenci byli také hasiči, kteří kropili diváky v blízkosti pódia. Pitná voda byla distribuována zdarma. Město a stát vynaložily za koncert přes 90 milionů korun, zbytek financovali soukromníci. 

Nejnovější zprávy